איך יוצרים קמפיין במטא?

מטא, לשעבר פייסבוק, היא אחת מפלטפורמות הפרסום הפופולריות ביותר בעולם. היא מציעה מגוון רחב של אפשרויות פרסום, המאפשרות לעסקים להגיע ללקוחות פוטנציאליים בכל רחבי העולם.

אם אתם מחפשים דרך לקדם את העסק שלכם במטא, הפוסט הזה הוא בדיוק בשבילכם. במדריך זה, נלמד אתכם כיצד ליצור קמפיין במטא, שלב אחר שלב.

שלב 1 – איך מתחילים?

כתבו בגוגל facebook business manager אל תתפתו להיכנס לתוצאה הראשונה, וודאו שאכן הכתובת נכונה. 

אם נפתח לכם הביזנס סויט, כנסו לכלים ובחרו ads manager

אם זאת פעם ראשונה שאתם נכנסים ולא יצרתם מעולם פרסום ממומן (גם לא בוסט פוסט), ככה יראה החשבון שלכם.

שלב 2 – יאללה להקמה ובחירת מטרת קמפיין

נלחץ על הכפתור הירוק (create) ליצירת קמפיין חדש, ולאחר לחיצה נידרש לבחור את מטרת הקמפיין ולהחליט אם מוציאים למקור חיצוני או משאירים בתוך מטא (פייסבוק ו/או אינסטגרם). בחר מטרת מודעה המתאימה למטרות העסק שלכם.

מטרת המודעה היא מה שאתם מנסים להשיג עם הקמפיין שלכם. מטרות המודעות של Meta כוללות:

  • קמפיין מודעות/חשיפה (Awareness): להגביר את המודעות למותג שלכם או למוצר שלכם.
  • קמפיין תנועה, לידים או מסחר (Traffic, Leads, Sales) : לגרום לאנשים לבצע פעולה מסוימת, כגון ביקור באתר שלכם, השארת פרטים או רכישה של מוצר.
  • קמפיין קידום אפליקציות: לעודד אנשים להוריד או לפתוח את האפליקציה שלכם.
  • קמפיין מעורבות: נועד לביצוע מעורבות כלשהי בעמוד שלכם (פייסבוק או אינסטגרם) מבלי להוציא את האנשים החוצה מהפלטפורמה).

חשוב מאוד! ברגע שבחרתם מטרת קמפיין, לסמן את אפשרות ההקמה הידנית ולא האוטומטית, כי אנחנו רוצים שתהיה לנו היכולת לשלוט בכל מרכיבי הקמפיין שלנו.

שלב 3: הגדירו את התקציב שלכם

תקציב הוא הסכום הכספי שאתם מוכנים להוציא על הקמפיין שלכם. אתם יכולים להגדיר תקציב יומי או תקציב כולל לכל תקופת הקמפיין. אני מעדיפה תקציב יומי שמאפשר לי שליטה למעלה ולמטה בהתאם לתוצאות שקיבלתי, אבל אין כאן נכון או לא נכון וזה לגמרי נתון לשיקול דעתכם.

שלב 4 – הגדירו את קהל היעד שלכם

קהל היעד שלכם הוא האנשים שאתם רוצים שהמודעות שלכם יגיעו אליהם. אתם יכולים להגדיר את קהל היעד שלכם לפי נתונים דמוגרפיים, התנהגות, תחומי עניין ועוד.

כדי להגדיר את קהל היעד שלכם, בקרו בחלק "קהל" של סדרת המודעות. לאחר מכן, בחרו את הקריטריונים שבהם אתם רוצים להתמקד.

שלב 5 – צרו את המודעה שלכם

מודעה היא החלק החשוב ביותר בקמפיין שלכם. היא צריכה להיות מושכת, עניינית ומעודדת את האנשים לבצע את הפעולה שאתם רוצים. חשוב להקפיד על תוכן שימשוך את העין כבר בשנייה הראשונה ועל תמונה או וידאו שיגרמו לאנשים לעצור דווקא על המודעה שלכם.

אתם יכולים ליצור מודעות במגוון פורמטים – ניתן לבחור בין תמונה או סרטון (ריל) ולבצע התאמה בגודל הנכון לכל פלטורמה שבה תרצו לפרסם. לדוגמה מודעות שיופיעו בפיד יהיו שונות בגודל ממודעות שיופיעו בסטורי.

כדי ליצור מודעה, בקרו בחלק "מודעות" של מנהל המודעות. לאחר מכן, בחרו את הפורמט שברצונכם להשתמש בו.

 

ברגע שסיימתם את כל השלבים של הקמפיין – בחירת מטרה, בחירת קהל ותקציב ויצירת המודעה עצמה, ובדקתם שהכל נכון ואין לכם טעויות, אתם יכולים ללחוץ על ״פרסם״ כפתור ירוק שיופיע מימין או משמאל בתחתית העמוד (המיקום תלוי בשפת הממשק שלכם).

הרשמה לעדכונים

כאן נרשמים בשביל לקבל עדכונים על תוכן חדש ושווה שעולה בתחום הקידום הממומן ועיצוב האתרים.