תשלומים קבועים בתחזוקת אתר

ברגע שהאתר שלכם באוויר, זה לא אומר שהעבודה הסתיימה. ישנם מספר תשלומים קבועים שיש לקחת בחשבון כדי לשמור על אתר בריא, פעיל וכזה שמביא לכם עבודה.

מה כוללים התשלומים הללו?

  1. אחסון ושרת
    לרוב זה מגיע יחד. חברת האחסון שתחברו מספקת לכם את השרת עליו יושב האתר. מה זה שרת? שרת הוא המחשב הפיזי שבו מאוחסן האתר שלכם. אתם צריכים לשלם ״שכר דירה״ על השרת כדי לשמור עליו פעיל. מה זה אחסון? אחסון הוא השטח הפיזי בשרת שבו מאוחסן האתר שלכם. למה צריכים אותו? בשביל שישמור על כל התמונות, הוידיאו, הקבצים והטקסטים שנמצאים אצלכם באתר. המחיר לרוב ישתנה בהתאם לנפח האחסון שבחרתם. חברות ישראליות רבות מאפשרות שטח אחסון ללא הגבלה בתוכניות שלהם.
  2. שם מתחם (Domain)
    שם מתחם, או דומיין, הוא כתובת האינטרנט של האתר שלכם. הדומיין מורכב משני חלקים: החלק הראשון הוא שם האתר. זהו החלק היחיד שאתם יכולים לבחור. החלק השני הוא סיומת הדומיין. סיומת הדומיין מציינת את המדינה או האזור שבו האתר מאוחסן. לדוגמה, סיומת הדומיין .com היא סיומת כלל עולמית. שם דומיין הוא חשוב מאוד עבור אתר אינטרנט. הוא זה שמאפשר למשתמשים למצוא את האתר שלכם באינטרנט. לכן, חשוב לבחור שם דומיין קצר, קל, זכיר ומשקף את שם העסק שלכם או השם שלכם. התשלום הוא שנתי ומחירו הממוצע הוא 70 ש״ח. 
  3. שירותי אבטחה
    אבטחה היא חלק חשוב מתחזוקת אתר. אתם צריכים לשלם עבור שירותי אבטחה כדי להגן על האתר שלכם מפני פריצות ותוכנות זדוניות. לרוב חברת האחסון תספק לכם את האבטחה הדרושה, אך חשוב לברר זאת לפני כדי שלא יהיו לכם הפתעות לא נעימות בהמשך.

בנוסף לתשלומים קבועים אלו, ייתכן שתצטרכו לשלם גם עבור שירותים נוספים, כגון:

4. קידום: אם אתם רוצים להגדיל את התנועה לאתר שלכם, ייתכן שתצטרכו לשלם עבור שירותי קידום.

5. ניהול תוכן: אם אתם לא יכולים לנהל את התוכן של האתר שלכם בעצמכם, ייתכן שתצטרכו לשלם עבור שירותי ניהול תוכן.

העלות של תשלומים אלו יכולה להשתנות בהתאם לגודל האתר שלכם, לשירותים שאתם צריכים ולספקים שאתם בוחרים. חשוב לבצע מחקר כדי למצוא את ההצעה הטובה ביותר עבור הצרכים שלכם.

טיפים לחיסכון בעלויות תחזוקת אתר:

השוואת הצעות: לפני שאתם מחליטים על ספק, הקדישו קצת זמן להשוואת הצעות מחירים. תוכלו למצוא הצעות מחירים ממגוון ספקים באינטרנט. לקבלת הצעת מחיר לקידום האתר לחצו כאן.

התמקדו בשירותים שאתם באמת צריכים: אל תתפתו להצעות יקרות מדי הכוללות שירותים שאתם לא באמת צריכים.

שקלו לבצע את העבודה בעצמכם: אם אתם בעלי ידע טכני, אתם עשויים להיות מסוגלים לבצע חלק מהעבודות הדרושות לתחזוקת האתר שלכם בעצמכם.

הרשמה לעדכונים

כאן נרשמים בשביל לקבל עדכונים על תוכן חדש ושווה שעולה בתחום הקידום הממומן ועיצוב האתרים.